• ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HASAN HÜSEYİN UZUN

  Ulus

  1964 YILINDA BARTIN İLİ ULUS İLÇESİNDE DOĞDU.İLK VE ORTA ÖĞRENİMİNİ BARTINDA TAMAMLADI.1984 YILINDA HACETTEPE ÜNİV. ZONGULDAK MÜH.FAKÜLTESİ KDZ.EREĞLİ MESLEK YÜKSEK OKULU İNŞAAT BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDU.AYNI YIL ALAPLI BELD.FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDE İŞE BAŞLADI.1986 YILINDA SU,OTOBÜS VE KANAL İŞLETME MÜDÜRÜ OLDU.BU GÖREVİNİ 2003 YILI SONUNA KADAR SÜRDÜRDÜ.HALEN EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASI OLAN ,20 YILLIK BELEDİYECİLİK TECRÜBESİ YANINDA KDZ. EREĞLİ BARTIN VE ULUSLI-ULAR DERNEĞİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MEHMET EMİN TİMUR

  Amasra

  20 Ocak 1963 Bartın'da doğdum. İlk ve Orta öğrenimini Amasra'da liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde yüksek öğrenimini de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Ekonomi Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. Doktorasını tez aşamasında bırakan Mehmet Emin Timur, Yüksek lisans ve doktora çalışmaları sırasında Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Özelleştirme, Türkiyede inşaat sektörü ve konut, fiyat istatistikleri, yatırım projelerinin yönetimi, 24 Ocak kararları ile ilgili seminer çalışmaları yanı sıra taşkömüründe verimlilik üzerine çalışmalarda bulundu. 2004 seçimlerinde Amasra Belediye Meclis Üyesi seçildi. 2009 yılında Belediye Başkanı olarak seçildi. 2014 yılına kadar belediye başkanlığı seçimlerinde aday olan Mehmet Emin Timur 2. kez belediye başkanı olarak seçildi. 2 Çocuk babası olan Mehmet Emin Timur Halen Amasra Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MEHMET ZİHNİ SAYIN

  Kurucaşile

  1960 YILINDA KURUCAŞİLEDE DOĞDU. İLK VE ORTA OKULU KURUCAŞİLEDE BİTİRDİ. KABATAŞ ERKEK LİSESİNDEN BAZI NEDENLERLE BIRAKTI. KURUCAŞİLEDE LİSE OLMADIĞI İÇİN DEVAM EDEMEDİM. İSTANBULDA ASKERLİĞİMİ TAMAMLADIKTAN SONRA KURUCAŞİLEDE TİCARETE ATILDI. HALEN DEVAME TMEKTE.1988 YILINDA KURUCAŞİLEDE CHP İLÇE BAŞKANLIĞI YAPTI. EVLİ ÜÇ ÇOCUK BABASIDIR.